Azt már tudjuk, miért buknak el nemzetek, de mitől sikeresek?
A közgazdasági Nobel-díj és a nyugati felsőbbrendűség esete Délkelet-Ázsiával.
A fenntarthatóságot szem előtt tartó befektetések piaca 1700 milliárd dollár fölé nőtt, de a hazai beszállító vállalkozások csupán harmadának van részletes tudása a fenntarthatóságot mérő ESG-mutatókról. Egynegyedük egyáltalán nem ismeri a fogalomkört.
Dobos Balázs és Major Balázs írása a Mandiner hetilapban.
Évek óta szakmai vitákat gerjeszt, hogy miképp valósítható meg egy fenntarthatóbb globális gazdasági berendezkedés, hogyan érhető el, hogy a gazdasági szereplők kellő figyelmet szenteljenek
a környezeti és társadalmi szempontoknak is. 2023 decemberében a magyar törvényhozás elfogadta az úgynevezett ESG-törvényt, amely támogatja a vállalatokat abban, hogy működésük fenntarthatóbbá váljon. Globális szinten azonban még sok teendő van a céges jó gyakorlatok elterjesztése terén.
A fenntarthatósági szempontok mérése nemcsak makroszinten vált hangsúlyosabbá az utóbbi években, hanem mikroszinten, azaz az egyes cégek körében is. A társaságoknak is egyre fontosabb lesz, hogy üzleti tevékenységüket a fenntarthatóság elvei mentén értékeljék és mérjék – elsősorban a finanszírozói és a vevői elvárások miatt. Itt jön a képbe az ESG-szempontrendszer.